Viktig signaleffekt

21.09.2008

Investeringen til Celsa i ny produksjonsteknologi og nytt renseanlegg i Mo i Rana har en viktig signal-

effekt. Det viser at det er fullt mulig å kombinere sterk satsing på industri med et seriøst miljøengasjement.

 

Statsminister Jens Stoltenberg
xxx

Statsminister Jens Stoltenberg foretok den offisielle åpningen av det nye Consteelverket ved Celsa Armeringsstål AS i Mo Industripark onsdag 10. september 2008.

Dette uttalte statsminister Jens Stoltenberg da han foretok den offisielle åpningen av det nye

Consteelverket ved Celsa Armeringsstål AS i Mo Industripark onsdag 10. september.

Statsministeren var imponert over Celsas satsing i Mo i Rana og mente dette var en videreføring av den store betydning stålindustrien har hatt for Norge i mer enn femti år.

Stoltenberg understreket også sammenhengen med omstillingen i Rana, som startet for tjue år siden.

- Det er også et uttrykk for den vellykkede omstillingen som Ranasamfunnet har vært gjennom. Når andre steder sliter med omstilling bruker jeg Mo i Rana og Ranaindustrien som eksempel på at man kan lykkes, sa statsminister Jens Stoltenberg under åpningstalen.

 

Viktige telefonnumre

SENTRALBORD MIP AS:      75 13 61 00

ENERGISENTRALEN (ved ubetjent port):  75 13 62 51

MIP SIKKERHETSSENTER - BRANNSTASJON:                75 13 62 05

Siste nytt

09.05.2012 Nyheter fra Mo Industripark >>

01.02.2012 MIP Magasinet >>

Visste du at...

Prosessindustrien i Rana er det industrielle tyngdepunktet nord for Dovre. Rana har mer enn 120 års tradisjon innenfor industri og gruvedrift.