Adm. dir. i Mo Industripark AS, Bjørn Ugedal.

Frykter barnehageforslag vil gjøre det vanskeligere å kombinere jobb og familieliv

26 februar, 2026 15:30 Del Del

Rana er en industrikommune. Det er et faktum som preger hverdagen til tusenvis av familier, og som bør ligge til grunn når kommunen vurderer endringer i barnehagetilbudet.

Forslaget til nye barnehagevedtekter reiser viktige spørsmål om fleksibilitet, arbeidshverdag og muligheten til å kombinere jobb og familieliv. Slik endringene nå er foreslått, vil de i praksis gjøre dette vanskeligere for mange barnefamilier, særlig for dem som arbeider i industri, turnus, skift og andre yrker med arbeidstid også i ferier og på helligdager.

Arbeidsdagen starter før klokken sju

Forslaget om barnehageåpning først kl. 07.00 fremstår som lite tilpasset virkeligheten i store deler av arbeidslivet i Rana. I industrien starter arbeidsdagen ofte presis kl. 07.00, med morgenmøter og oppgaver som forutsetter at ansatte er ferdig skiftet og klare til innsats fra første minutt. Det betyr at mange må være på jobb allerede rundt kl. 06.50.

For å få dette til, må levering i barnehage kunne skje betydelig tidligere enn kl. 07.00. En åpningstid som ikke tar høyde for dette, vil i praksis gjøre det svært krevende, og for noen umulig, å kombinere jobb og omsorgsansvar. Konsekvensen kan bli redusert arbeidstid, økt belastning på familier eller at foreldre presses til løsninger som ikke er bærekraftige over tid.

Illustrasjonsfoto

Fellesferien er ikke stille for alle

Forslaget om å holde barnehagene stengt i tre sammenhengende uker i fellesferien, uke 28 til 30, vil skape store utfordringer for både arbeidstakere og arbeidsgivere.

I mange deler av arbeidslivet er det normal drift også i disse ukene. I prosessindustrien pågår produksjonen som vanlig, og for enkelte virksomheter er fellesferien en av årets mest intensive perioder for vedlikehold, ombygging og forbedringsprosjekter. Da er både interne og eksterne ressurser helt avgjørende.

Konsekvensene av stengte barnehager i denne perioden kan bli at foreldre må ta ferie vekselvis i stedet for sammen, at bedrifter mangler nødvendig arbeidskraft, og at kritisk kompetanse ikke er tilgjengelig når den trengs mest.

For mange service og vedlikeholdsleverandører er dette høysesong. Det er nettopp når ordinær drift står stille at de gjør jobben sin. For disse familiene vil stengte barnehager i fellesferien slå særlig uheldig ut.

Også helligdagene krever fleksibilitet

Et alternativ som vurderes er stenging i stille uke og romjulen. Også her vil full stenging skape utfordringer. Det vil alltid være ansatte som må være på jobb, også i disse periodene. Selv om behovet for åpne barnehager kan være mindre kritisk for noen virksomheter da enn midt på sommeren, vil full stenging likevel redusere nødvendig fleksibilitet for mange familier.

Fleksible løsninger gir robuste lokalsamfunn

Forslagene som nå ligger på bordet kan gi administrative og driftsmessige gevinster. Det er forståelig. Samtidig må de vurderes opp mot realitetene i et lokalsamfunn preget av industri, skiftarbeid og varierende arbeidstider.

Et barnehagetilbud som gir rom for fleksibilitet er ikke bare et velferdsgode. Det er en forutsetning for verdiskaping, rekruttering og et velfungerende familieliv i Rana. Skal kommunen lykkes med å være attraktiv både for eksisterende innbyggere og nye arbeidstakere, må løsninger tilpasses hverdagen folk faktisk lever.

Derfor bør kommunen vurdere tidligere åpningstider og større fleksibilitet i ferieavviklingen, fremfor faste perioder med full stenging. Det vil være et valg som støtter både familiene, næringslivet og utviklingen av Rana som industrikommune.

 

Bjørn Einar Ugedal
Adm.dir. i Mo Industripark

 

 

Del Del